Yaralanan kadın terörist, Mehmetçiğin tavrını görünce 180 derece döndü: Çok etkilendim, hiçbir şey dışarıdan görüldüğü gibi değil

MAĞARADA TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT CEPHANELİK TESPİT EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı’nın, Twitter’dan yapılan paylaşımda, Irak’ın kuzeyinde yaralı yakalanan “Aria” kod adlı Şengül Bulut isimli teröristin Mehmetçik tarafından sedyeyle taşındığı anlara ilişkin görüntülere yer verildi. Edinilen bilgiye göre komandolar, Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit harekat bölgesindeki arama-tarama faaliyetleri sırasında Hasanava Deresi yakınlarındaki bir mağarada terör örgütüne ait büyük bir cephanelik tespit etti.

BİR KADIN TERÖRİST ÇATIŞMADA YARALANDI

Saklanan terörist grubunun komandolara ateş açması üzerine bölgede yoğun çatışmalar yaşandı. Bölgeye çağrılan hava desteğinin ardından terörist grup komandolar tarafından etkisiz hale getirildi. Söz konusu gruptaki Şengül Bulut adlı terörist çatışmada yaralandı.

YARALI TERÖRİST SEDYEYE ALINARAK BÖLGEDEN ÇIKARILDI

Hasanava Deresi’ne saklanan teröristin yeri, çatışmanın ardından komandoların arama tarama faaliyetleri sırasında belirlendi. Dereden çıkarılan terörist sedyeye alınarak temas bölgesinden çıkartıldı. Mehmetçik, sedye ile üs bölgesine taşıdığı teröristin yaralarına müdahale etti.

“YAKLAŞIMLARI ÇOK FARKLIYDI”

BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK CEPHANELİK

Bununla birlikte etkisiz hale getirilen teröristlerle M-16 ve AK-47 tüfekleri ile bunlara ait çok sayıda mermi, el bombaları, iki aksiyon kamerası ve termal dürbün de ele geçirildi.

Kaynak: AA / Sarp Özer – Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir